Olympus Analog Fotoğraf Makineleri

Olympus OM-1  

1973 yılında üretimine başlandı.OM serisinin ilk ürünü olarak piyasaya sürüldü. Üretildiği dönemde dünyanın en ufak ve hafif SLR ödülünü kazandı.1-1/1000 arasın enstantane hızına sahiptir.Pil ile ve pilsiz çalışmaktadır. Pil sadece pozometreyi aktif hala getirmektedir. Sadece manuel mod'u vardır. Kasa olarak çok sağlamdır ve siyah ve krom gövde olarak üretilmiştir. Günümüzde ikinci el pazarında bulabilmek mümkündür.


Olympus OM-2  

1975 yılında üretimine başlandı. OM-1 serisinin devamı olarak ve otomatik versiyonlu olarak piyasaya sürüldü. Manuel ve diyafram öncelikli mod'ları vardır. 1-1/1000 arasın enstantane hızına sahiptir. Pil ile çalışmaktadır. Pilsiz 1/60 hız aralığında çalışmaktadır. Diyafram öncelikli SLR kullanmak isteyen kullanıcılara rahatlıkla önerebilinecek modellerden biridir. Siyah ve krom gövde olarak üretilmiştir.


Olympus OM-4  

1983 yılında üretimine başlandı.1-1/2000 arasın enstantane hızına sahiptir. Pil ile çalışmaktadır. Program ve diyafram öncelikli mod'lara sahiptir. Bu SLR ile birlikte çoklu ışık ölçer sistemi ilk defa uygulanmaya başlanmıştır. Pozometresi LED'dir.Siyah ve krom gövde olarak üretilmiştir. İkinci el piyasasında tercih edilen modellerden biridir.


Olympus OM-3  

1984 yılında üretimine başlandı.OM-4 e alternatif olarak çıkarılmıştır. OM-3 sistem olarak OM-4 ün aynısıdır sadece mekanik olarak tasarlanmıştır. 1-1/2000 arasın enstantane hızına sahiptir. Bu değere mekanik olarak tasarlandığı için pilsiz de çıkabilmektedir. Sadece siyah gövdeye sahiptir. OM-4 e göre sadece manuel mod'u vardır. Manuel analog SLR kullanmayı seven kullanıcılar için aranılan bir modeldir. İkinci el piyasasında diğer modellere oranla daha az bulunmaktadır.