Minolta Analog Fotoğraf Makineleri


Minolta SR-T 101  


1966 yılında piyasaya sürüldü. 1-1/1000 arasında enstantane değerine sahiptir. TTL pozometresi olup vizörü son derece parlaktır. Çıkarıldığı yıla göre belirtilen özellikler rakiplerine göre son derece avantajlıydı. Sadece manuel mod'a sahip olan bu SLR aynı zamandan pil ile çalışmaktadır. Pil pozometrenin çalışması tasarlanmıştır. Minolta Rokkor lenslerle kullanılmaktadır.


Minolta XE (1-7)  


1974 yılında piyasaya sürüldü. Kuzey amerikada xe-7 olarak avrupada ise xe-1 olarak satıldı. Elektronik mekaniğe sahiptir.Pil ile çalışmaktadır. Manuel ve diyafram öncelikli mod'ları vardır. 1-1/1000 arasında enstantane değerine sahiptir. Minolta Rokkor lenslerle kullanılmaktadır.


Minolta XE-5  


1975 yılında piyasaya sürüldü. Minolta XE serisine alternatif olarak üretildi.Fiyat olarak XE serisine göre daha ucuzdu. Elektronik mekaniğe sahiptir. Pil ile çalışmaktadır.Manuel ve diyafram öncelikli mod'ları vardır. 1-1/1000 arasında enstantane değerine sahiptir. Minolta Rokkor lenslerle kullanılmaktadır.


Minolta XD (7-11)  


1977 yılında piyasaya sürüldü. Manuel modlarla birlikte ,diyafram ve enstantane öncelikli modlara sahiptir. Elektronik mekaniğe sahiptir.Pil ile çalışmaktadır. 1-1/1000 arasında enstantane değerine sahiptir. Pilsiz 1/100 enstantane aralığında çalışmaktadır.Leica tasaramıyla benzer özellikler taşımaktadır. Metal perdelidir.Analog kullanıcıları tarafından beğenilerek kullanılan bir modeldir. İkinci el piyasasında bulabileceğiniz fakat fiyatı diğer minolta modellerine göre biraz pahalı SLR modelidir. Minolta Rokkor lenslerle kullanılmaktadır.


Minolta X-700  


1983 yılında piyasaya sürüldü. Elektronik mekaniğe sahiptir. Pil ile çalışmaktadır. 1-1/1000 arasında enstantane değerine sahiptir. Plastik bir gövdeye sahiptir. Program ,Diyafram ve manuel modlara sahiptir. Analog kullanmaya başlamak isteyen kullanıcıların genellikle tercih ettiği başlangıç SLR'ı olarak adlandırılan modellerden biridir. 1981 yılında yılın kamera ödülünü almıştır. Minolta Rokkor lenslerle kullanılmaktadır.